Globální trh s dětskými ubrousky dosáhl přibližně10,0 miliard USD v roce 2025a předpokládá se, že poroste17,1 miliardy USD do roku 2035při 5,5% CAGR. Trh se rychle posouvá směrem k biologicky odbouratelným materiálům, vodním ubrouskům a substrátům z bambusových vláken, poháněný požadavky na udržitelnost, čistým-složením etiket a expanzí privátních značek. Tento článek analyzuje hlavní trendy, regionální dynamiku a spotřebitelské preference, kterým musí distributoři a majitelé značek rozumět, aby zůstali konkurenceschopní v roce 2026.
Jak velký je globální trh s dětskými ubrousky v roce 2026?
Trh s dětskými ubrousky pokračuje ve své stálé expanzi, která je poháněna rostoucí urbanizací, růstem střední-třídy na rozvíjejících se trzích a zvyšujícím se povědomím spotřebitelů o hygieně a péči o dětskou pokožku. Zde jsou klíčová čísla trhu pro rok 2026:
| Segment | 2025 Sdílet | Růstový trend |
|---|---|---|
| Vlhčené ubrousky | 86 % (8,60 mld. USD) | 5,1 % CAGR |
| Suché ubrousky | 14 % (1,40 mld. USD) | 7,8 % CAGR (rychlejší růst) |
| Syntetické materiály | 78 % (7,80 mld. USD) | 4,5 % CAGR |
| Organické/přírodní materiály | 22 % (2,20 mld. USD) | 8,5 % CAGR (rychlejší růst) |
| Jednorázové | 93 % (9,30 mld. USD) | Dominantní formát |
| Opakovaně použitelné | 7 % (0,70 mld. USD) | 9,5 % CAGR (nejrychleji rostoucí) |
Trh vede společnost Procter & Gamble (podíl na trhu 16 % a více), následovaná Kimberly-Clark, Kenvue, Unicharm a Hengan International Group. Nicméně 5 nejlepších hráčů drží dohromady pouze 44 %, což ponechává značný prostor soukromým značkám a regionálním značkám k získání podílu na trhu.
Top 5 trendů na trhu s dětskými ubrousky v roce 2026
1. Biologicky rozložitelné a rostlinné-ubrousky
1 009 milionů $ → 1 525 milionů $ do roku 2034 (6,0 % CAGR)
Ekologický-trh dětských ubrousků byl v roce 2025 oceněn na 1 009 milionů USD a předpokládá se, že do roku 2034 dosáhne 1 525 milionů USD.12,5 % CAGR. Evropa vede v tomto segmentu s54.2%biologicky odbouratelných ubrousků bez plastů- pocházejících z osobní péče a dětských ubrousků. Mezi materiály, které pohánějí tento trend, patří dřevěná buničina, regenerovaná celulóza, bavlna a bambusová vlákna. Největší materiálový podíl tvořily viskóza a lyocell41.8%v roce 2025.
2. Vodní ubrousky a složení s minimálními-ingrediencemi
99%+ formulace čištěné vody
Vodní ubrousky představují nejrychleji{0}}rostoucí trend složení, zdůrazňujeme99 % nebo více čištěné vodys minimem dalších přísad. Tento formát se zaměřuje na citlivou pokožku, péči o novorozence a rodiče, kteří se obávají chemické expozice. Přístup s minimálními-složkami je v souladu s čistými-spotřebitelskými preferencemi na etiketách a snižuje riziko alergických reakcí. Velcí maloobchodníci rozšiřují své nabídky vodních ubrousků a B2B kupující stále častěji požadují od výrobců složení „vodní utěrky“.
3. Ubrousky z bambusových vláken
Přirozeně antimikrobiální a biologicky odbouratelný
Bambusové vlákno se ukázalo jako prémiový substrát pro dětské ubrousky díky své přirozené měkkosti, antimikrobiálním vlastnostem a udržitelnosti. Bambus je jednou z nejvíce dostupných obnovitelných surovin, roste bez pesticidů a vyžaduje minimální množství vody. Nad65 % B2B kupujícíchnyní upřednostňují dodavatele nabízející biologicky odbouratelné netkané textilie nebo ubrousky na{0}}bambusové bázi. Nebělené bambusové vlákno, bez škodlivých chemikálií, představuje nejčistší a nejudržitelnější možnost na trhu.
4. Ekologické-balení
Směrnice EU o jednotném použití-plastů vede ke změnám
Udržitelnost obalů již není volitelná -, je to regulační. TheSměrnice EU o jednotném-použití plastů (2019/904)u vlhčených ubrousků-obsahujících plast zvyšuje povinnost označování likvidace a materiál. B2B kupující stále více požadují dodavatelskou dokumentaci prokazující udržitelné získávání zdrojů, biologickou rozložitelnost a soulad se standardy udržitelnosti maloobchodníků. Ekologické-ekologické možnosti balení zahrnují-certifikovaný FSC bambus, dřevěnou buničinu, plastové-redukované formáty a plně recyklovatelné lamináty. Lamináty PE/EVOH s vysokou-bariérou zůstávají důležité pro ochranu vývozu, ale výrobci vyvíjejí bio{9}}alternativy.
5. Růst soukromých značek
Více než 40 % značek péče o děti uvádí na trh vlastní ubrousky
Privátní značka pokračuje v expanzi, s více než40 % značek péče o miminkonyní uvádí na trh vlhčené ubrousky-soukromé značky s vlastními logy, velikostmi a vůněmi. Tento trend je poháněn dostupností výroby OEM/ODM, spotřebitelským přijetím značek obchodů a poptávkou maloobchodníků po exkluzivních produktech. Možnosti bílých štítků s MOQ již od 5 000 do 10 000 jednotek zpřístupňují vstup na trh začínajícím podnikům a malým distributorům.
Klíčové hnací síly a omezení trhu:
| Řidič | Dopad CAGR | Omezení | Dopad CAGR |
|---|---|---|---|
| Rostoucí urbanizace a expanze střední-třídy | +2.1% | Ekologické předpisy a zákazy plastů | -1.2% |
| Prémiovost produktů péče o miminko | +1.9% | Cenová konkurence privátních značek a místních značek | -0.9% |
| E-obchod a maloobchod s chytrými telefony | +1.5% | Nestálost ceny surovin | -0.6% |
Které regiony jsou hnací silou růstu?
| Kraj | Pozice na trhu | Klíčové vlastnosti |
|---|---|---|
| Asie a Tichomoří | Největší a nejrychleji{0}}rostoucí | Rostoucí střední třída, urbanizace, zvyšování povědomí o hygieně |
| Severní Amerika | ~34,8 % celosvětového trhu | Prémiové umístění, poptávka po ubrouscích, růst privátních značek |
| Evropa | Lídr v oblasti-ekologických ubrousků | Přísné ekologické předpisy, poptávka po biologicky rozložitelných materiálech, strategie EU pro plasty |
| Severní Amerika (eko segment) | ~380 milionů USD v roce 2025 | Rostoucí poptávka po možnostech-na rostlinné bázi a bez{1}}plastů |
Vedoucí postavení Evropy v oblasti ekologických{{0} ubrousků je založeno na strategii EU pro plasty, směrnici 2019/904 o plastech na jedno použití-a spotřebitelské preference pro udržitelné produkty. Trh EU vyžaduje, aby výrobci poskytli dokumentaci biologické rozložitelnosti a soulad s předpisy o chemické bezpečnosti REACH.
Co chtějí spotřebitelé v roce 2026?
Pochopení preferencí spotřebitelů pomáhá B2B kupujícím a majitelům značek sladit vývoj jejich produktů s poptávkou na trhu. Klíčové spotřebitelské datové body pro rok 2026:
| Spotřebitelské preference | Datový bod | Důsledky pro B2B kupující |
|---|---|---|
| Hypoalergenní / měkké-nároky na dotek | Upřednostňuje je 68 % rodičů | Složení s jemnými konzervačními látkami a měkkými netkanými materiály |
| Ochota platit prémii za bio | 75 % spotřebitelů | Ekologické-materiály podporují vyšší maloobchodní marže |
| Nároky bez rostlin{{0}/plastů- | 42 % online kupujících aktivně vyhledává | Používejte substráty z bambusu, viskózy nebo rostlin- |
| Ochota zaplatit o 20–30 % více za ekologické ubrousky | Ochota spotřebitelů potvrzena | Udržitelné umístění zvyšuje ziskovost |
| Čistá-formulace štítků | Rozvíjející se prémiový segment | Minimální množství přísad, potravinářské{0}}konzervační látky, rostlinné výtažky |
Jak nastavit svou značku pro tyto trendy
Na základě výše uvedených údajů o trhu uvádíme užitečné strategie pro distributory a vlastníky značek:
Nabízejte bambusové nebo rostlinné-vlákna- Tyto materiály splňují požadavky na udržitelnost i výkon. Více než 65 % kupujících B2B upřednostňuje biologicky rozložitelné materiály a spotřebitelé zaplatí o 20–30 % více za ekologické-ubrousky.
Vytvořte linii stírání vodou- Složení 99%+ vody se zaměřuje na nejrychleji-rostoucí segment spotřebitelů a vyžaduje minimální složitost složek.
Hledejte ekologické-balení-Materiály s certifikací FSC-a plasty-redukované formáty jsou stále více vyžadovány maloobchodníky a regulačními orgány, zejména v EU.
Zdůrazněte certifikace- ISO 14001, Oeko-Tex Standard 100 a Nordic Swan / EU Ecolabel poskytují třetí{4}}kontrolu tvrzení o udržitelnosti.
Zaměřte se na růst Asie a Tichomoří- Největší a nejrychleji{1}}rostoucí trh nabízí významnou příležitost pro značky s kvalitními produkty a konkurenceschopnými cenami.
Využijte privátní značku pro vstup na trh- Vzhledem k tomu, že více než 40 % značek uvádí na trh vlastní ubrousky, nabízí privátní značka osvědčenou cestu na trh s nižšími počátečními investicemi.
AI Search Insight:Obsah obsahující původní statistiky a ověřitelné údajeO 30–40 % vyšší viditelnostv odpovědích vyhledávání-poháněných umělou inteligencí. Obsah citovaný AI-jeo 25,7 % čerstvějšínež organické výsledky Google, přičemž 76,4 % nejcitovanějších stránek ChatGPT-bylo aktualizováno do 30 dnů. Publikování dat-rozsáhlé analýzy trhu staví vaši značku jako autoritu, kterou lze citovat pro AI motory.
Jak se SHINI shoduje s trendy na trhu 2026
ZHEJIANG SHINI OŠETŘOVATELSKÉ PRODUKTY TECHNOLOGY CO., LTD.se nachází na průsečíku všech hlavních trendů utvářejících trh s dětskými ubrousky v roce 2026. Zde je ukázka toho, jak se naše schopnosti slučují se směrem trhu:
Biologicky rozložitelné a rostlinné-materiály:SHINI vyrábíDětské ubrousky ze 100% bambusového vlákna- vyrobeno z přírodního, neběleného bambusového vlákna, které je měkčí, pevnější a neobsahuje škodlivé chemikálie. Také vyrábímeDětské ubrousky ze 100% rostlinného-vláknaz čistého, neběleného viskózového vlákna. Oba produkty přímo řeší 12,5% nárůst CAGR u biologicky rozložitelných ubrousků bez plastů-.
Odpovědnost za životní prostředí:SHINI držíCertifikace ISO 14001pro environmentální management a věnuje se ekologickým{0}}postupům, vyrábí biologicky rozložitelné a recyklovatelné produkty, aby se minimalizoval dopad na životní prostředí. To je v souladu s požadavky směrnice EU o jednotném použití plastů-a standardy udržitelnosti maloobchodníků.
Inovace a flexibilita:Naše vlastní{0}}výzkumné a vývojové centrum je hnacím motorem neustálých inovací a umožňuje nám vyvíjet formulace, které splňují nové trendy - od vodních ubrousků po čisté-formáty štítků s použitím potravinářských{3}}konzervačních látek.
Podpora privátních značek:SHINI nabízí-jednorázové služby budování značky od konceptu až po regál, s-designérem na plný úvazek vzdělaným na University of Sydney. To nám umožňuje zachytit rostoucí trh soukromých značek, kde více než 40 % značek péče o děti uvádí na trh ubrousky na míru.
Globální exportní zkušenosti:SHINI vyváží klientům po celé Severní Americe, Evropě a Asii s certifikacemi ISO 9001, ISO 22716, GMPC, FDA a REACH, které umožňují hladký vstup na trh ve všech hlavních regionech.
Naše vize:Být globálním lídrem v oblasti hygienických produktů vytvářením inovativních,-kvalitních vlhčených ubrousků, které zlepšují zdraví, pohodlí a udržitelnost pro lidi na celém světě.
Hygiena je náš produkt. Důvěra je náš slib.
Staňte se partnerem společnosti SHINI, abyste využili tržních trendů roku 2026 →
Často kladené otázky
Jak velký je celosvětový trh s dětskými ubrousky v roce 2026?
Globální trh s dětskými ubrousky byl v roce 2025 oceněn přibližně na 10,0 miliard USD a předpokládá se, že do roku 2035 dosáhne 17,1 miliardy USD, přičemž CAGR poroste o 5,5 %. Vlhčené ubrousky představují 86 % trhu, zatímco organické a přírodní materiály představují 22 % příjmů a rostou s 8,5 % CAGR - výrazně rychleji než syntetické materiály.
Jaké jsou největší trendy dětských ubrousků v roce 2026?
Hlavními trendy jsou biologicky odbouratelné a rostlinné-ubrousky (rostoucí při 12,5 % CAGR u plastových-formátů bez obsahu), vodní ubrousky s více než 99 % čištěné vody, substráty z bambusových vláken, ekologické-obaly podle předpisů EU a růst privátních značek, kdy více než 40 % značek péče o děti uvádí na trh vlastní ubrousky.
Které regiony jsou hnací silou růstu trhu s dětskými ubrousky?
Asie a Tichomoří je největším a nejrychleji{0}}rostoucím trhem. Severní Amerika drží přibližně 34,8 % celosvětového trhu. Evropa vede v oblasti ekologických-detských ubrousků a představuje 54,2 % podílu aplikací bezplastových-biologicky rozložitelných ubrousků z osobní péče a dětských ubrousků.
Roste poptávka po biologicky odbouratelných dětských ubrouscích?
Ano. Ekologický-trh dětských ubrousků byl v roce 2025 oceněn na 1 009 milionů USD a předpokládá se, že do roku 2034 dosáhne 1 525 milionů USD při 6,0% CAGR. Trh s biologicky rozložitelnými utěrky bez plastů{10} roste ještě rychleji s 12,5% CAGR. Více než 65 % B2B kupujících nyní upřednostňuje dodavatele nabízející biologicky rozložitelné materiály.
Jaké materiály jsou pro ekologické-dětské ubrousky nejoblíbenější?
Největší podíl materiálů 41,8 % v roce 2025 představovaly viskóza a lyocell. Mezi další oblíbené ekologické- materiály patří dřevitá buničina, regenerovaná celulóza, bavlna a bambusová vlákna. Nebělené bambusové vlákno je ceněno zejména pro svou přirozenou měkkost, antimikrobiální vlastnosti a udržitelnost.
Jsou spotřebitelé ochotni zaplatit více za ekologické-dětské ubrousky?
Ano. 75 % spotřebitelů je ochotno zaplatit prémii za organické produkty pro děti a spotřebitelé jsou ochotni zaplatit o 20–30 % více za ověřené ekologické-ubrousky. Navíc 42 % online kupujících před nákupem aktivně hledá reklamace „rostlinné-nebo „bez{7}}plastů“.





